Zirkon

 

Diş ve diş sağlığı oldukça önemli olan bir hadisedir. Günlük yaşamda çok fazla dikkat edilen durumlardan biri de dişlerdir. Zirkonyum diş kaplama olarak, diş bakımı için yapılmış olan bir uygulamadır. Kişilerin dişle olan sorunlarında estetik anlamda kaygıların giderilmesi için yapılan bir uygulamadır. Bu kaygıların kişilerde diş temizliği ile yapılabilmesi ya da zirkonyum gibi yöntemlerden de faydalanılması durumu söz konusudur.

Özellik olarak, estetik kaygıların giderilmesi durumları için kullanılan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra, dişe beyaz rengini ve metal üzerinde porselen kaplama uygulamalarıyla sağlanmaktadır.  Diş hekimliği olarak özellikle son zamanlarda popüler olarak kullanılan bir yöntem olmuştur. Herhangi bir nedenden dolayı diş bazının kaybında da kullanılan bir yöntemdir.

Neden Zirkonyum Diş Kaplama?
Bu yöntem, diş kaplamaları olarak kullanılan ve ışık geçirgenliği sağlayan yöntemdir. Doğal dişler oluşturularak iyi bir görüntü yakalanabilmesi adına estetik anlamda da tercih edilmektedir. Zirkonyum diş kaplama, diş etleri ile uyum sağlar ve geleneksel anlamda metal üstü porselenler ile yapımlara göre çok daha iyidir. Metal üstü porselenler, diş etlerinin morumsu bir görüntüyle yapılmasına neden olur. Bu yöntem ise zirkonyumda olmayan bir durumdur.

Özellikle ise ön bölge olarak dişlerin yaptırılmasında zirkonyum yaptırmak size avantaj sağlayacaktır. Dişlerin doğal görünümüne yakın bir görüntü yakalamayı amaçlıyorsanız, bu yöntemi tercih etmenizi öneriyoruz.   Bu uygulamanın yapılacağı hastalar, dişlerin yapılış aşamasında daha az bir şekilde diş dokusu kesilerek yapılır. Bu da diş dostu bir uygulama olduğunu gösteriyor.